O firmie

RIMIX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością założona została aktem notarialnym 16 kwietnia 2007 roku i jest kontynuacją działalności założonego w 1998 w Krakowie przedstawicielstwa austriackiej firmy RÖFIX Sp. z o.o. Siedziba spółki mieści się w Krzeszowicach przy ul. Krakowskiej 31.

RIMIX Sp. z o.o. jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Wychodząc naprzeciw wszystkim uczestnikom procesu budowlanego RIMIX proponuje kompletne rozwiązania systemowe, gdyż tylko takie gwarantują trwałość i funkcjonalność na długie lata.

W 2007 roku rozpoczęto produkcję na dwu liniach produkcyjnych zarówno suchych (zaprawy tynkarskie, kleje, masy szpachlowe) jak i mokrych ( tynki, farby, grunty) zapraw budowlanych. Wszystkie zamieszczone w naszym katalogu wyroby produkowane są w zakładzie produkcyjnym w Krzeszowicach.

Dzięki dotacjom UE zakład przeszedł kompletną modernizację. W 2012 roku oddano do użytku w pełni automatyczną linię produkcji suchych zapraw budowlanych a w 2014 również w pełni automatyczną linię produkcji produktów półpłynnych. Na chwilę obecną w zakładzie pracują cztery linie produkcyjne. Zautomatyzowanie i skomputeryzowanie procesów produkcji gwarantuje powtarzalną, stałą jakość produktu. Również barwienie tynków elewacyjnych i farb odbywa się na skomputeryzowanej automatycznej linii, dzięki czemu zagwarantowana jest powtarzalność koloru. 

Nasz dział badawczo-rozwojowy w skład którego wchodzą nie tylko polscy chemicy, ale również zespół austriacko-niemiecki, współpracuje z dostawcami surowców oraz laboratoriami z całej Europy. Nasi naukowcy posiadający wieloletnie doświadczenie w branży dbają nie tylko o stałą najwyższą jakośc produktów, ale nieustannie prowadzą prace nad wdrażaniem nowych, coraz bardziej skutecznych rozwiązań.

W 2019 roku rozpoczęto budowę nowoczesnego laboratorium badawczo rozwojowego o powierzchni 500m, które zostanie uruchomione jesienią 2020 roku. Dzięki tej inwestycji obecny dział badawczo rozwojowy i dział kontroli jakości zostanie rozbudowany oraz doposażony w kompletną aparaturę badawczą pozwalającą na intensyfikację prac nad rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań budowlanych.

Poprzez organizację szkoleń i stały kontakt nasi klienci na bieżąco informowani są o wdrażanych nowych produktach i rozwiązaniach. Wymiana doświadczeń pozwala na bieżąco monitorować rynek i identyfikować potrzeby klientów

Celem naszym nie jest zdobycie jak największych udziałów w rynku, lecz oferowanie funkcjonalnych i trwałych produktów oraz systemów, które z czasem docenione zostaną przez wszystkich obecnych i potencjalnych klientów.